Yatırımcılar İçin Türk Vatandaşlığı

Yatırımcılar İçin Türk Vatandaşlığı

Bugün Fatih İstanbul’da bir mali müşavirin konusu istisnai vatandaşlık kazanımı.

Bilindiği gibi, 400.000 USD tutarındaki ev alımları karşılığında Türk vatandaşlığı kazanma hakkı elde edilmektedir. Öncelikle, 400.000 USD tutarında ev alımı sonucunda, evi alan yatırımcının eşi ve 18 yaşından küçük çocukları da Türk vatandaşlığı kazanabilmektedir. Ancak bunun için 3 yıl satılamayacağına dair alım esnasında şerh koyulmalı ve tapuda bu işlem sonucunda vatandaşlık başvurusu da olacağı belirtilerek pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik beyan formu, doğum belgesi gibi evraklar da teslim edilmelidir. Bu aşamada tapu dairesine verilen belgeler içinde bir mail adresi ve telefon bilgisi istenecektir, buraya yazılan mail adresine uygunluk belgesi gelmektedir. Uygunluk belgesi geldikten sonra vatandaşlık başvuru süreci başlatılabilmektedir.

Uygunluk belgesinden sonraki vatandaşlık süreci ikiye ayrılır: yatırımcıya uygun ikamet izni başvurusu ve sonrasında doğrudan vatandaşlık başvurusu.

İletişime Geçin

Tüm bu sürecin düzgün bir şekilde işleyebilmesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

1. Evraklar

1.EVİ ALAN, EVİ ALANIN EŞİ VE 18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINA AİT PASAPORTLAR,ANNE ADLARI,YURTDIŞINDAKİ ADRESLERİ, BİYOMETRİK FOTOĞRAFLAR, ALDIKLARI EVİN AÇIK ADRESİ-TAPUDA AÇIK ADRES YAZMAMAKTADIR

2. Doğum Belgesi

(EVİ ÜZERİNE ALACAK KİŞİ İÇİN İKİ ADET, BU KİŞİNİN EŞİ VE 18 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARI İÇİN BİRER ADET GEREKLİDİR. YABANCI ŞAHIS TÜRKİYE’DEKİ KENDİ ÜLKESİNİN KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR VEYA ÜLKESİNDEKİ TÜRKİYE KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR. EĞER KENDİ ÜLKESİNDEKİ TÜRK KONSOLOSLUĞUNDAN ALACAK İSE O KONSOLOSLUĞUN YEMİNLİ TERCÜMANI ÇEVİRİ YAPMALI VE O KONSOLOSLUK APOSTİL YAPMALIDIR. PASAPORTUNUZDAKİ BİLGİLERİ DİKKATE ALARAK ALDIĞINIZ TERCÜME EDİLMİŞ EVRAK ÜZERİNDE DOĞUM TARİHİ ANNE BABA ADI VE İSİM BİLGİSİ GİBİ TÜM BÖLÜMLERİ DİKKATLİ ŞEKİLDE KONTROL ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

3. Evlilik Belgesi

(EVİ ÜZERİNE ALACAK KİŞİ VE ONUN EŞİNE AİT EVLİLİK CÜZDANI GEREKLİDİR. YABANCI ŞAHIS TÜRKİYE’DEKİ KENDİ ÜLKESİNİN KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR VEYA ÜLKESİNDEKİ TÜRKİYE KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR. EĞER KENDİ ÜLKESİNDEKİ TÜRK KONSOLOSLUĞUNDAN ALACAK İSE O KONSOLOSLUĞUN YEMİNLİ TERCÜMANI ÇEVİRİ YAPMALI VE O KONSOLOSLUK APOSTİL YAPMALIDIR. PASAPORTUNUZDAKİ BİLGİLERİ DİKKATE ALARAK ALDIĞINIZ TERCÜME EDİLMİŞ EVRAK ÜZERİNDE DOĞUM TARİHİ ANNE BABA ADI VE İSİM BİLGİSİ GİBİ TÜM BÖLÜMLERİ DİKKATLİ ŞEKİLDE KONTROL ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

4. Bekarlık Belgesi

Eğer kişi tek başına başvuruyorsa ise medeni hal belgesi veya bekarlık belgesi de almalıdır. YABANCI ŞAHIS TÜRKİYE’DEKİ KENDİ ÜLKESİNİN KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR VEYA ÜLKESİNDEKİ TÜRKİYE KONSOLOSLUĞUNDAN ALABİLİR. EĞER KENDİ ÜLKESİNDEKİ TÜRK KONSOLOSLUĞUNDAN ALACAK İSE O KONSOLOSLUĞUN YEMİNLİ TERCÜMANI ÇEVİRİ YAPMALI VE O KONSOLOSLUK APOSTİL YAPMALIDIR. PASAPORTUNUZDAKİ BİLGİLERİ DİKKATE ALARAK ALDIĞINIZ TERCÜME EDİLMİŞ EVRAK ÜZERİNDE DOĞUM TARİHİ ANNE BABA ADI VE İSİM BİLGİSİ GİBİ TÜM BÖLÜMLERİ DİKKATLİ ŞEKİLDE KONTROL ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.

5. Vekaletname

VATANDAŞLIK VE TAPU İŞLEMLERİ İÇİN DÜZENLEME ŞEKLİNDE VEKALETNAME 3(ÜÇ)NÜSHA DÜZENLENMELİ.

6. Biyometrik Fotoğraf

BAŞVURACAK HERKES İÇİN BİYOMETRİK FOTOĞRAF

Bu ve bunun gibi konularda aklınıza takılan herhangi bir durum olursa Fatih İstanbul’daki mali müşavirlik ofisimize gelebilir, iletişim bilgilerinden bize ulaşabilir veya mail yolu ile mesaj bırakabilirsiniz.