Skip to main content

E-Arşiv Fatura Kontrolü

Bugünkü yazımızda, hemen hemen her gün haşır neşir olduğumuz, kimi zaman hatalar yaptığımız e arşiv faturanın nasıl iptal edileceğini konuşacağız. Diyelim ki bir şirkete faturayı yanlış hazırladık ve yanlış haliyle onayladık. Bu durumda 8 gün içinde iptal yapma şansımız bulunuyor.

Öncelikle Google’a e arşiv portal yazın ve vergi dairesi kullanıcı kodu ve şifrenizle giriş yapın. Sırasıyla:  Modül (E- Arşiv Portal)-Düzenlenen Belgeler   bölümüne tıklayın.

Yukardaki tarih bölümünden iptal edeceğiniz faturanın tarihine uygun tarih aralığını seçin ve faturanın yanındaki kare kutucuğa tıklayıp üst bölümden iptal talebi oluştur butonuna tıklayın.

E-Arşiv Fatura İptali

İptal talebi oluşturduğunuzda, faturayı hatalı kestiğiniz firma bunu onaylamalıdır. Bunu onaylamak için karşı firma e arşiv fatura portalına giriş yapacak ve yukarıdaki sayfada gözüktüğü şekilde iptal/itiraz taleplerine giriş yapıp gönderdiğiniz iptal talebini seçerek onaylamalıdır.  Tam tersi durum söz konusu olduğunda, aynı şekilde karşı firma hatalı kestiği fatura için iptal talebi oluşturduğunda biz de kendi iptal itiraz taleplerimiz arasında bu iptal talebini görüntüleyebilir ve onay verebiliriz.

Gümrük çıkış beyannameleri hakkındaki yazımı okumak isterseniz, bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. E arşiv Fatura iptali hususunda veya başka konularda konuşmak, danışmak, fikir telakkisinde bulunmak isterseniz, Fatih İstanbul’daki mali müşavirlik büromda sizi ağırlamaktan memnuniyet duyarım. Dilediğiniz zaman iletişim bilgileri bölümünden mail atabilir, arayabilir veya yazabilirsiniz. Limited Şirketi KuruluşuŞahıs Şirketi Kuruluşuİkamet İzni , Çalışma İzni , Yatırımcı için Türk Vatandaşlığı ve tüm Resmi Muhasebe işlemleriniz veya başka bir karmaşık konuda görüşmek dileğiyle saygı ve sevgilerimle yazımı sonlandırmaktayım.