Skip to main content

Gerekli Evraklar

Merhaba

Birçok yazımızda değindiğimiz şahıs şirketi kuruluşları ile ilgili, ne belge gerektiğini sizlere anlatmaya çalışacağım. Ancak bu yazı düşündüğünüzden biraz daha kısa sürecek gibi gözüküyor, çünkü artık şahıs şirketi kuruluşu günümüzde oldukça basit ve evrak anlamında oldukça zahmetsiz bir süreci gerektiriyor.

Öncelikle kafa karışıklığı olmaması için, şahıs şirket kuruluşunun nasıl yapılacağı hakkında yazıma buradan, şahıs şirketinin kuruluşu ile ilgili şartlar hakkındaki yazıma ise buradan ulaşabilirsiniz.

Şirketinizi sorunsuz bir şekilde kurduktan sonra,

  1. Vergi dairesine noterden aldığınız imza beyannamenizi sunmanız sizin için faydalı olacaktır.
  2. Mali müşavirinize, şirketinizin ceza almadan beyannamelerini vermesi için bir genel muhasebe vekaleti vermeniz de gereklidir.
  3. Yine dosyanızda bulunması ve gerekliliği halinde mali müşaviriniz tarafından kullanılmak üzere bir noter onaylı kimlik sureti almanız da faydalı olacaktır.

Gördüğünüz gibi şahıs şirketi kuruluşunda belge veya evrak anlamında çok fazla bir zahmet söz konusu değildir.

Ahmet Faruk Altındaş Mali Müşavirlik Bürosu olarak merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz, işinize yön verecek önemli konularda size yardımcı olabiliriz. Daha fazla detay ve ücretsiz ön danışmanlık hizmetimizden yararlanmak için , iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.